Turizm Yatırım Desteği ve Belgeler:

Turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaların Turizm Yatırım Desteği alabilmeleri için yatırım teşvik belgesi alması gerekmektedir. Turizm Yatırım Teşvik Belgesi alabilmek için ise firmaların Turizm İşletme Belgesi almaları gerekmektedir.

TürkMahall Danışmanlık turizm işletme belgenizin çıkarılmasını arkasından da yatırım teşvik belgesi ile devlet desteklerini almanıza yardımcı olmaktadır. Devlet destekli turizm işletmeciliği ile firmanızı geleceğe taşımanız, büyümeniz ve müşterilerinize daha iyi hizmet vererek karlılığınız arttırmanız için gerekli tüm belge işlemlerini en hızlı ve doğru sıralama ile gerçekleştirip sizi tüm olası devlet desteklerinden yararlandırıyoruz.

Turizm Konaklama Tesis Belgeleri:

Turizm sektöründeki tesislerin gelişimi ve standart birliği, Turizm Konaklama Tesis Belgeleri ile desteklenir. Bu belgeler, mevcut tesislerin kalitesini yükseltmeyi ve sektörde bir standart oluşturmayı amaçlar. Bu belgelere sahip firmalar başta Turizm Bakanlığı olmak üzere devletin birçok kurumundan çok çeşitli destekler almaları kolaylaşır. Kimi Turizm Bakanlığı desteklerinde bu belgeler temel şart olarak aranır. “Turizm İşetme Belgesi” ve “Turizm Yatırım Belgesi” belgeleri Turizm Yatırım Desteği için temel şartlardandır. Bizlerin desteği ile bu belgeleri; dolayısı ile bu destekleri almanız kesinlikle mümkün ve hızlı olacak.

Turizm Yatırım Belgesi:

Yatırım büyüklüğü, yıldız sayısı, işletme belgesi ve yeşil yıldız belgesi kriterlerine göre planlanan yatırımlar, Turizm Bakanlığı tarafından verilen Turizm Yatırım Belgesi ile belgelenir. Bu belge, özellikle dış turizme yönelik yatırımlar ve sektöre özel teşviklerden yararlanmak isteyenler için önemlidir. Turizm Yatırım Belgesinin doğru şekilde alınması direkt olarak alacağınız desteğin miktarını ve şeklini belirler. Bir turizm firması için büyümesinde devlet desteği edinebilmesi için bu belgenin alınması tek başına yeterli değildir; önemli olan doğru şekilde alınması ve firmanın alacağı desteğin en üst seviyeye ve en iyi koşullara çıkarılmasıdır. 

Yatırıma Başlamadan Önce:

Turizm yatırım belgesi alabilmek için, Turizm Yatırım Desteği kapsamında Yatırım Teşvik Belgesi, Turizm İşletme Belgesi ve enerji desteğinden yararlanmak için yeşil yıldız belgesi alınması gerekmektedir. TürkMahall Danışmanlık olarak, bu belgeleri almak için gerekli adımları baştan bilmenizi ve işlemleri zamanında başlatmanızı öneriyoruz.

Bu belgenin alım işlemleri yapılırken olası eksiklikler firmanızın alacağı destek miktarının düşmesine veya koşulların daha zorlaşmasına neden olabilirken kimi desteklerden yararlanamamanıza dahi neden olabilir. Bu sebeple başvuru işlemleri öncesi izlenecek süreçte TürkMahall Danışmanlık’ın uzman kadrosunun yanınızda olması firmanızın geleceğe taşınmasında büyük avantajlar sağlayacaktır.

Alabileceğiniz Tek Destek “Turizm Yatırım Desteği” Değil:

Turizm sektöründeki firmaların alabileceği destek sadece "Turizm Yatırım Desteği" ile sınırlı değildir. İş birliği yaptığımız firmaların personel SSK ve maaş desteklerinden yurt dışı reklam desteklerine kadar birçok devlet desteğinden yararlanmasını sağlıyor; sizlerin büyümesinde en iyi destekleri sağlıyoruz. Turizm yatırım desteği, TürkMahall Danışmanlık'ın uzmanlığı ve deneyimi ile birleşerek, firmanızın ihtiyaçlarına özel olarak destek sağlamaktadır.

Turizm Yatırım Desteği İçin TürkMahall Danışmanlık:

Turizm sektörüne yapacağınız yatırımlarda TürkMahall Danışmanlık, 20 yılı aşkın deneyimi ve uzman kadrosuyla yanınızda. Turizm Yatırım Desteği ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru süreçleri için bize ulaşın. Ücretsiz WhatsApp Danışma hattı: 0531 282 08 38
 

Yazar: TürkMahall Danışmanlık